Saeima ceturtdien, 5.martā, konceptuāli atbalstīja grozījumu likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", paredzot ar ienākuma nodokli neaplikt personu dāvinājumus vai ziedojumus partijām vai partiju apvienībām, kas nepārsniedz 1 minimālās algas apmēru, informē Saeimas Preses dienests.
Saeima ceturtdien, 5.martā, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Civillikumā (CL), kas paredz risināt dalītā īpašuma problēmu, ieviešot tā dēvēto apbūves tiesību. Jaunais civiltiesiskais institūts regulēs personas tiesības uz sveša zemes gabala celt un lietot nedzīvojamas ēkas un inženierbūves, informē Saeimas Preses dienests.
Ceturtdien, 5.martā, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektronisko dokumentu likumā, kas paredz, ka drošu elektronisko parakstu turpmāk varēs izmantot daudz plašāk un ar to varēs parakstīt daudz vairāk dokumentu nekā līdz šim, informē Saeimas Preses dienests.
Ceturtdien, 5.martā, Saeima trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, pilnveidojot slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais dienesta pienākumu izpildes laiks, ņemot vērā darba veikšanas īpašos nosacījumus un specifiku, informē Saeimas Preses dienests.
Fiziskajām personām – saimnieciskās darbības veicējiem (SDV), kā arī individuālo uzņēmumu, t.sk. zemnieku un zvejnieku saimniecību, īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātāji,- gada ienākumu deklarācija par 2014.gadu ir obligāti jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) neatkarīgi no 2014.gadā gūto ienākumu apmēra, atgādina VID.
Eirosistēma ir publiskojusi jaunāko ziņojumu par virtuālo valūtu shēmām (Report on Virtual Currencies Schemes), kurā šī joma detalizēti analizēta no tehniskajiem, statistikas un risku analīzes aspektiem, informē Latvijas Banka (LB).
Fizisko personu identifikācijas prasības elektronisko pakalpojumu saņemšanai tiks noteiktas vienotā tiesiskā regulējumā. To paredz otrdien, 3.martā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā pirmajā lasījumā atbalstītais Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums, informē Saeimas Preses dienests.
Otrdien, 3.martā, valdība apstiprināja jaunus Ministru kabineta (MK) noteikumus "Prasības fasētas pārtikas marķējumam", kuros iekļautas prasības par norādēm vai zīmēm, kas identificē pārtikas produkta partiju: kā to definēt, kā lietojamas un izvietojamas partijas norādes un kādiem produktiem vai kādās situācijās partija nav norādāma, informē Zemkopības ministrija.
Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē par 2015.gada februārī veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos nodokļu administrēšanā, kā arī sniedz īsu skaidrojumu pie katra no grozījumiem:
Mēdz teikt, ka Saules gaisma esot labākais dezinfekcijas līdzeklis, elektriskā gaisma – visefektīvākais policists.[1] Atklātība un informācijas apmaiņa pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par galvenajiem ieročiem, lai cīnītos pret nodokļu nemaksāšanu starptautiskā līmenī. G20, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) un Eiropas Savienība (ES) ir vienojušās un sākušas ieviest mehānismus, kuri ievērojami paplašina nodokļu administrāciju pieeju banku rīcībā esošajai informācijai par nodokļu maksātājiem, un pasteigušās pasludināt "banku noslēpuma ēras beigas".[2] Cik pamatots ir šis apgalvojums?
Drošu elektronisko parakstu turpmāk varēs izmantot daudz plašāk, un ar to varēs parakstīt daudz vairāk dokumentu nekā līdz šim. To paredz grozījumi Elektronisko dokumentu likumā, ko trešdien, 25.februārī, izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, informē Saeimas Preses dienests.
Otrdien, 24.februārī, Ministru kabinets pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā (CPL), kas nostiprinās elektronisko izsoļu portāla izveidošanas un darbības tiesisko pamatu, kā arī noteiks elektroniskā vidē organizētu izsoļu norisi. Elektronisko izsoļu ieviešana spriedumu izpildē un maksātnespējas procesā veicinās godīgas konkurences veidošanos izsoles dalībnieku vidū, kā arī ļaus izsoles procesu vienkāršot, padarīt to pieejamāku un ekonomiskāku. Tāpat tas palīdzēs izskaust tā saucamo izsoļu reiderismu, informē Tieslietu ministrija (TM).
Turpmāk tūrisma operatoram informācija par klientu iemaksātās naudas drošības garantiju būs jāiesniedz vienlaikus ar reģistrēšanos Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru (TATO) datubāzē, tādējādi samazinot gan no komersanta, gan reģistrētāja puses veicamos soļus, kā arī dodot iespēju izvairīties no situācijām, kad komersants neiesniedz informāciju par garantiju pēc reģistrēšanās TATO, informē Ekonomikas ministrija.
Saistībā ar Apsardzes darbības likuma jauno redakciju (spēkā no 16.04.2014.) ir noteikta jauna apsardzes darbības definīcija un darbi, kuru veikšana liecina, ka komersants vai fiziskā persona nodarbojas ar apsardzes darbību. Apsardzes darbības likuma 4.panta 1.daļas 6.punkts nosaka aizliegumu uzdot pildīt apsardzes darbinieka pienākumus cilvēkam, ar kuru nav noslēgts darba līgums un kurš nav saņēmis apsardzes sertifikātu, atgādina Labklājības ministrija (LM).
Saeima ceturtdien, 19.februārī, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus vairākos likumos, tā dēvēto nolikto atslēgu principu pārnesot uz patērētāju tiesību aizsardzības regulējumu, izslēdzot to no maksātnespējas regulējuma, informē Saeimas Preses dienests.