Nereti ir tā, ka piegādātājs elektroniski atsūta ieskanētu rēķinu, kas nav e-dokuments, un aktu par darbu izpildi, bet dokumentu oriģināli netiek nosūtīti. Tāpat arī mēs izrakstām rēķinu un aktu par izpildītajiem darbiem, nosūtām klientam pa pastu, bet klients neatsūta parakstītu darbu izpildes aktu, tomēr naudu samaksā. Saņemot apmaksu, mēs saprotam, ka klients ir pieņēmis darbu un nav strīda par to, bet mums nav parakstīts darbu izpildes akts no klienta puses. Vai ir svarīgi, lai būtu klienta paraksts, ja neviena no pusēm darījumu neapstrīd un norēķini ir veikti.
Dokumenti
10:00, 11. Feb. 2020
Lai uzlabotu uzņēmuma finansiālo stāvokli, daļu no nelikvīdiem krājumiem (nav pārtika), kas nostāvējuši uzņēmuma noliktavā vairākus gadus, uzņēmuma vadītājs nolemj norakstīt jeb likvidēt. Norakstīšanas summa krietni pārsniegtu iepriekšējo trīs gadu vidējo summu. Vai šajā gadījumā starpība būtu uzskatāma par ar saimniecisko darbību nesaistītiem izdevumiem un apliekama ar uzņēmumu ienākuma nodokli?
Grāmatvedība
07:00, 5. Feb. 2020
2019. gada oktobrī konstatējam, ka mūsu partneris nav saņēmis vienu rēķinu no 2019. gada jūlija par transporta pakalpojumu. Partneris pieprasa iepriekšējam rēķinam izrakstīt kredītrēķinu un izrakstīt jaunu rēķinu ar oktobra datumu, pamatojoties uz to, ka likumā “Par grāmatvedību” paredzēts visus grāmatojumus veikt ne vēlāk kā nākamajā mēnesī pēc taksācijas perioda. Vai tiešām noklīdušu rēķinu var šādi pārrakstīt?
Dokumenti
07:00, 3. Feb. 2020
Mums ir neskaidrība par atvaļinājuma naudas norādīšanu “Paziņojumā par fiziskai personai izmaksātajām summām” (paziņojums), kas iesniedzams par 2019. gadu. Darbiniekam bija atvaļinājums no 2018. gada 3. decembra līdz 2019. gada 6. janvārim. Aprēķināta atvaļinājuma nauda par decembri – 610 eiro, par janvāri – 110 eiro. Darbiniekam visa atvaļinājuma nauda izmaksāta 2018. gada 3. decembrī. Kā pareizi aizpildīt paziņojumu par 2019. gadu?
Dokumenti
07:00, 29. Jan. 2020
2020. gada 1. janvārī Pievienotās vērtības nodokļa likumā stājas spēkā izmaiņas, kas ietekmē pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas aizpildīšanu. Pirmā deklarācija par janvāri jāiesniedz jau līdz 20. februārim. Mēģinām rast skaidrību!
Grāmatvedība
07:00, 27. Jan. 2020
Vai kaut kur normatīvajos aktos ir noteikts, cik ilgā laikā jāiesniedz avansa norēķins un cik vecus čekus tajā darbinieks drīkst iekļaut? Vai, piemēram, 2020. gada janvāra avansa norēķinā var pievienot čeku par izdevumiem (transporta biļetes iegāde) 2019. gada novembrī?
Avansa norēķini
07:00, 27. Jan. 2020
Vai gada beigās par darbiniekiem ieturētajām summām, kas gada laikā ir pārskaitītas tiesu izpildītājiem, Valsts ieņēmumu dienestam ir jāiesniedz “Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām”? Kāds ienākumu veida kods jāpielieto?
Dokumenti
07:00, 24. Jan. 2020
Jautājums radies par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) metodiskā materiāla “Par dažādu izmaiņu un iepriekšējo periodu kļūdu atspoguļošanu grāmatvedības uzskaitē” pēdējo piemēru daļā par kļūdu labojumu un papildus aprēķināto nodokļu uzrādīšanu finanšu grāmatvedībā.
Grāmatvedība
07:00, 23. Jan. 2020
Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā paredzēts, ka, norakstot neatgūstamo debitora parādu, to var neiekļaut ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamajā bāzē, un tas ir tāds debitora parāds, ja parāda piedziņa tiesas ceļā nav iespējama lietderības apsvērumu dēļ, jo debitora parāda summa ir mazāka nekā ar tās atgūšanu saistītie izdevumi un iepriekš ir veikti pasākumi parāda atgūšanai, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā debitora parāda summa nepārsniedz 0,2% no nodokļa maksātāja pārskata gada neto apgrozījuma, bet nav lielāka kā 500 eiro. Kādi ir šie pasākumi? Vai jāveido kāda grāmatvedības izziņa vai kāds cits dokuments, kas apraksta to, ka piedziņas lietderība ir tikusi izvērtēta?
Izdevumi
07:00, 21. Jan. 2020
Jautājums par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju. Ja kapitālsabiedrībai ir izveidojušies debitori, no kuriem vairs nav iespējama parādu piedziņa, kā tos izslēgt? Vienkārši norakstīt izdevumos? Uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācija netiek iesniegta, tāpēc nepastāv nodokļa korekcijas iespēja.
Grāmatvedība
07:00, 16. Jan. 2020
Reizi gadā – līdz nākamā gada 1. februārim – Valsts ieņēmumu dienestam ir jāiesniedz paziņojumi par fiziskai personai izmaksātajām summām. Par kādiem ienākumu veidiem šie paziņojumi jāsniedz un kas tajos jānorāda? Atcerēsimies kopā!
Dokumenti
07:00, 13. Jan. 2020
Uzņēmumam pieder elektropreces, kuras tas vēlas nomainīt pret jaunām. Vecās tika iegādātas kā mazvērtīgais inventārs, bet, ja veic remontu, tās vēl ir iespējams lietot. Uzņēmuma darbinieki vēlas iegādāties šīs elektropreces. Kā šādas preces norakstīt? Kāds ir kontējums? Kā uzņēmuma darbinieks var iegādāties vecās elektropreces (dators, printeris u.c.) pēc to norakstīšanas grāmatvedības uzskaitē? Vai šāda veida preces pēc to norakstīšanas ir obligāti jāutilizē?
Pamatlīdzekļi
09:30, 6. Jan. 2020
Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma 13.pantā noteikts, ka finanšu pārskats jāsagatavo tā, lai tas sniegtu patiesu un skaidru priekšstatu. Taču nekur nav pateikts, kāda informācija konkrēti jāsniedz par bilances vai peļņas vai zaudējumu aprēķina posteņiem, lai to nodrošinātu. Vai to var izlemt sabiedrības vadītājs, grāmatvedis vai revidents?
Gada pārskats
07:00, 6. Jan. 2020
Vai dzīvokļu īpašnieku biedrība var veidot uzkrājumus šaubīgiem debitoriem? Ja var, tad uz kāda likuma pamata?
Grāmatvedība
20:38, 2. Jan. 2020
2019.gada 29.novembrī stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi”. Kādas izmaiņas tie paredz?
Izdevumi
12:00, 30. Dec. 2019