Kā jāaprēķina gada parādu saistību, par kurām aprēķināti procentu maksājumi, vidējais apjoms, piemērojot Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 10.panta 1.daļas prasības? Vai tas jārēķina katram aizņēmumam atsevišķi vai visiem kopā? Rēķinot katru atsevišķi, būtiski mainās aprēķins, salīdzinot ar to, ja ņemtu visas summas kopā.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 27. Feb. 2019
Latvijas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs organizē trešās valsts teritorijā semināru. Semināra dalībnieki ir trešās valsts iedzīvotāji, kuriem semināra laikā tiek piedāvāts ēdiens. Ēdināšanas pakalpojumus sniedz trešās valsts nodokļu maksātājs, un šos pakalpojumus apmaksā Latvijas PVN maksātājs. Vai šādā situācijā Latvijas PVN maksātājam ir jāaprēķina un jāmaksā PVN Latvijas valsts budžetā un tas jāuzrāda PVN deklarācijā?
Pievienotās vērtības nodoklis
12:15, 19. Feb. 2019
Latvijas uzņēmumiem, iegādājoties automašīnas citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, darījuma brīdī skaidri jāvienojas, ar kādiem nosacījumiem pārdevējs piekrīt darījumam piemērot 0% pievienotās vērtības nodokļa likmi – šī ir galvenā atziņa, kas gūstama no pagājušā gada nogalē publicētās Valsts ieņēmumu dienesta uzziņas.
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 15. Feb. 2019
2018.gada beigās SIA pārdeva nekustamo īpašumu – zemi un uz tās esošas ēkas un būves – saistītai personai (uzņēmuma dibinātājam). Sertificēts vērtētājs pirms pārdošanas to novērtēja, nosakot tirgus vērtību - 178 tūkst. eiro, savukārt, piespiedu pārdošanas vērtība tika noteikta 107 tūkst. eiro apmērā. Nekustamais īpašums tika pārdots uz pirkuma līguma pamata par 110 tūkst. eiro. Vai par vērtību starpību 68 tūkst. eiro (178 000 – 110 000) var nemaksāt uzņēmumu ienākuma nodokli, argumentējot, ka nekustamais īpašums jau piecus gadus atrodas pārdošanā, bet šajā laikā neviens to nav iegādājies, līdz ar to notika piespiedu pārdošana?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
10:33, 13. Feb. 2019
Latvijā reģistrēts darba devējs-ārvalstnieks (nav ne pārstāvniecības, ne filiāles, reģistrēts tikai Valsts ieņēmumu dienestā kā ārvalstu uzņēmums, kas Latvijā nodarbina darbiniekus) savam darbiniekam vēlas ilgtermiņā nomāt automašīnu darba vajadzībām. Vai šādā situācijā ir jāmaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (UVTN) (automašīnā nebūs uzstādīta GPS, un tā tiks lietota vairāk par 15 dienām mēnesī). Savukārt, ja darbinieks darba vajadzībām izmanto privāto automašīnu un darba devējs-ārvalstnieks maksā noteiktu summu par nobrauktajiem kilometriem (vairāk par 57 eiro mēnesī), vai šādā gadījumā izmaksātājam ir jāietur un budžetā jāiemaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis? Un vai šādā gadījumā darbiniekam ir jāmaksā UVTN?
Transportlīdzekļa nodokļi
11:24, 12. Feb. 2019
Plānojam slēgt līgumu par konsultāciju pakalpojumu ar Itālijā reģistrētu uzņēmumu, kuram nav pastāvīgās pārstāvniecības Latvijā (nerezidents) un kurš nav arī pievienotās vērtības nodokļa maksātājs. Kā būtu līgumā jāatrunā uzņēmumu ienākuma nodokļa nomaksas kārtība?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
10:34, 11. Feb. 2019
Latvijas rezidents ir noslēdzis darba līgumu par direktora pienākumu pildīšanu Lietuvas uzņēmumā. Darbs tiek veikts attālināti, faktiski atrodoties Latvijā. Direktors saņem darba līgumā noteikto atalgojumu no Lietuvas uzņēmuma. Kāda ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieturēšanas un nomaksas kārtība? Kuram ir pienākums reģistrēties kā algas nodokļu maksātājam - Lietuvas uzņēmumam vai Latvijas rezidentam?
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
11:00, 7. Feb. 2019
2017.gadā lielu sabiedrības uzmanību izpelnījās Latvijas Republikas Satversmes tiesā skatītās lietas par Solidaritātes nodokļa likuma normu atbilstību Latvijas Republikas Satversmei. Jau no solidaritātes nodokļa ieviešanas idejas rašanās dienas tas plašsaziņas līdzekļos un publiskajās tērzētavās dēvēts par “bagātnieku nodokli”. Kas īsti ir šis nodoklis, un kāda būs tā nākotne?
Citi
07:00, 6. Feb. 2019
Mēs esam reklāmas aģentūra, kas klientiem rīko konkursus, reklāmas kampaņas, kuru ietvaros mums ir jāiegādājas balvas, piemēram, dāvanu kartes (vairums gadījumos) citos uzņēmumos. Vēlos noskaidrot, kā grāmatvedībā jānorāda šīs izmaksas, jo, manuprāt, šīs izmaksas ir 100% saistītas ar uzņēmuma saimniecisko darbību un nebūtu jāapliek ar uzņēmumu ienākuma nodokli.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 1. Feb. 2019
Labi atceramies, ka 2018.gada sākumā tika ieviesta apgrieztā pievienotās vērtības nodokļa maksāšanas kārtība būvizstrādājumiem un sadzīves elektronisko un elektrisko iekārtu piegādēm, kas uzņēmumiem sagādāja ne mazums neskaidrību, pārpratumu un viennozīmīgi lielus finanšu un laika resursus. Tagad ir plānots šo kārtību atcelt! Un kuram būtu jāuzņemas atbildība?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 28. Jan. 2019
Sabiedrība ir dibināta 2018.gada jūlijā. Sabiedrības pirmais gada pārskats būs par periodu no 2018.gada jūlija līdz 2019.gada decembrim, jo saskaņā ar likuma “Par grāmatvedību” 14.pantu jaunizveidota uzņēmuma pirmais pārskata gads var aptvert īsāku vai garāku laika posmu, bet ne vairāk par 18 mēnešiem. Ja saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 4.pantu citos periodos neveidojas ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamā bāze, vai pirmā UIN deklarācija jāsniedz 2019.gada 20.janvārī vai 2020.gada 20.janvārī?
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
07:00, 28. Jan. 2019
Latvijas uzņēmums ir pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nemaksātājs, kas tirgo preces veikalā Latvijas teritorijā. Uzņēmums daļu no precēm iepērk Eiropas Savienībā. Kurā brīdī uzņēmumam ir jāreģistrējas kā PVN maksātājam?
Pievienotās vērtības nodoklis
07:00, 25. Jan. 2019
Lūdzu sniegt skaidrojumu par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samaksas kārtību saskaņā ar abu likumu jaunajām normām, kas stājās spēkā no 2018.gada 1.janvāra, situācijā, kad mātes uzņēmums vēlas izmaksāt savam dalībniekam dividendes, kas saņemtas no meitas uzņēmuma 2017.gada peļņas!
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
07:00, 24. Jan. 2019
Saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8.panta 5.daļu no maksātāja ienākumiem, par kuriem maksā algas nodokli, izslēdz iemaksātās dzīvības (bez līdzekļu uzkrāšanas), veselības vai nelaimes gadījumu apdrošināšanas prēmiju summas, kas nepārsniedz 10% no maksātājam aprēķinātās bruto darba samaksas taksācijas gadā, bet ne vairāk kā 426,86 eiro gadā, ja ir izpildīti šīs daļas nosacījumi. Vai izmantotā veselības apdrošināšanas summa ietekmē darbinieka iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķinu, ja nosacījumi ir izpildīti?
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
09:40, 22. Jan. 2019
2018.gada nogalē Valsts ieņēmumu dienests ir publiskojis trīs jaunas uzziņas par transportlīdzekļu nodokļu piemērošanu. Izskatīsim tās!
Transportlīdzekļa nodokļi
07:00, 21. Jan. 2019