Šajā rakstā tiks izskatīts, kādas uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) saistības Latvijā var rasties ārvalstniekiem – uzņēmumiem (komercsabiedrībām) un citām personām – nerezidentiem, un nodokļu samazināšanas iespējas, apskatot ienākumus, kas gūti no līdzdalības personālsabiedrībā, un atlīdzības par vadības un konsultatīvajiem pakalpojumiem, kā arī vēršot uzmanību uz ienākumiem no lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības atbilstošās sadalītās kooperatīvās sabiedrības pārpalikuma daļas un dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības, automašīnu garāžu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības, laivu garāžu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības un dārzkopības kooperatīvās sabiedrības biedriem sadalītās peļņas.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
08:04, 3. Sep. 2009
Tā kā apskatāmo jautājumu loks saistībā ar kapitāla piesaisti un resursu pieejamību ir pietiekami plašs, tad šajā rakstā tiks apskatīts tikai viens, pēc autores domām, šobrīd aktuālākais – nodokļu jautājumi, kas ir jāņem vērā, ja grupas dalībnieki veic savstarpēju kreditēšanos.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
10:19, 31. Aug. 2009
Šobrīd Saeimā izskatīšanā ir likumprojekts, kas paredz grozījumus likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (UIN likums), saskaņā ar ko tiktu novērsta diskriminācija attiecībā uz rezidentiem un nerezidentiem izmaksājamo procentu maksājumu atskaitīšanu nodokļu uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanai.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
15:06, 25. Aug. 2009
Darījumi ar ārvalstniekiem daudzām komercsabiedrībām (uzņēmumiem) ir ikdiena, sevišķi sabiedrībām ar ārvalstu kapitālu. Tomēr prakse rāda, ka tieši darījumos ar nerezidentiem tiek pieļautas neprecizitātes, kā rezultātā Latvijas uzņēmumam ir jāmaksā papildus nodoklis, kuru, pareizi strukturizējot darījumu un noformējot atbilstošus dokumentus, nevajadzētu maksāt. Šajā rakstā tiks izskatīts, kādas uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) saistības Latvijā var rasties ārvalstniekiem – uzņēmumiem (komercsabiedrībām) un citām personām – nerezidentiem, un nodokļu samazināšanas iespējas, konkrēti apskatot dividenžu aplikšanu ar nodokļiem.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
12:58, 10. Aug. 2009
Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) piemērošana, saņemot ienākumus autoratlīdzību veidā, bieži vien izraisa neskaidrības. Kādos gadījumos un kādā apmērā jāveic VSAOI?
Sociālais
15:32, 20. Jūl. 2009
Š.g. jūnijā Saeimā tika pieņemti būtiski grozījumi vairākos nodokļu likumos, no kuriem lielākā daļa stājās spēkā jau 1.jūlijā. Tādēļ varbūt nepienācīga uzmanība līdz šim tikusi pievērsta 16. jūnijā Saeimā pieņemtajiem likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” (likums), grozījumiem, kuri cita starpā paredz būtiskas izmaiņas to personu reģistrācijas kārtībā, kuras izmanto tiesības līdz likumā noteikto reģistrācijas sliekšņu sasniegšanai nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID), kā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliekamās personas(apliekamā persona). Tāpat likuma grozījumi, kas stāsies spēkā š.g. 1. oktobrī, būtiski izmaina arī PVN nomaksas kārtību pēc reģistrācijas sliekšņa sasniegšanas.
Pievienotās vērtības nodoklis
15:36, 15. Jūl. 2009
Neskatoties uz to, ka grozījumi Gadu pārskata likumā, kas nosaka obligātās prasības atliktā nodokļa aprēķināšanā, pieņemti 2005. gada 26. maijā, joprojām gada pārskatu sagatavošanas periodā tiek saņemti daudz jautājumu, kas saistīti ar tā aprēķināšanu. Runājot par terminu – atliktais nodoklis –, neviens nav uzdevis jautājumu: uz kuru nodokli tas īsti attiecas? Tomēr, kad sākam runāt par uzņēmumu ienākuma nodokli un atlikto nodokli, neskaidrību ir daudz.
Citi
08:59, 2. Jūl. 2009
Rezidenti var gūt ienākumus uz darba līguma pamata, kā arī piegādes, uzņēmuma, nomas, autoratlīdzības, aizdevuma, sabiedrības, dāvinājuma un citu ar darba attiecībām nesaistītu līgumu pamata. Uz līgumu pamata komersanti veic izmaksas fiziskām personām rezidentiem. Šis raksts ir veltīts tādu fiziskām personām rezidentiem veiktu izmaksu, kas nav saistītas ar darba attiecībām, nodokļu piemērošanas jautājumiem. Komersantu veiktās izmaksas fiziskām personām, kas nav balstītas uz darba attiecībām, ietver autoratlīdzību (jeb honorāru), dividenžu izmaksas, procentu maksājumus, izložu un azartspēļu laimestus, maksājumus par nomu, preču piegādi un pakalpojumu sniegšanu, kā arī maksājumus par fizisko personu īpašuma pārdošanu.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
21:35, 25. Jūn. 2009
Uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības būtisks nosacījums ir uzņēmuma darbības plānošana un kontrole. Sevišķi tas ir aktualizējies pašreizējā ekonomiskajā situācijā. Uzņēmuma vadītājiem ir pienācis laiks aizmirst par ātras peļņas iespējām un ir jāķeras pie uzņēmuma budžeta plānošanas. Kā viens no budžeta plānošanas būtiskākajiem instrumentiem ir jāmin nodokļu plānošana. Tas nozīmē "gudru" normatīvo aktu ievērošanu ar maksimālu nodokļu risku samazināšanu.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
15:38, 17. Jūn. 2009
Šī raksta mērķis ir vērst uzmanību uz aktuālākajiem nodokļu jautājumiem, ar kuriem saskaras gan fiziskās personas, kuras strādā un gūst ienākumu no algota darba ārvalstīs, gan uzņēmēji jeb Latvijas sabiedrības, kuras nosūta savus darbiniekus darbam ārvalstīs.
Citi
18:01, 14. Jūn. 2009
Nodokļu maksātājs, kuram taksācijas gadā bijuši izdevumi, kas atbilstoši likumam „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” uzskatāmi par attaisnotiem izdevumiem, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, ir tiesīgs veikt gada laikā ieturētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārrēķinu. Tādējādi nodokļu maksātājam ir iespēja atgūt 25% no veiktajām IIN iemaksām par summu, kas nepārsniedz 20% no gada apliekamiem ienākumiem.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
09:24, 12. Jūn. 2009
Bieži vien uzņēmums darbinieka rīcībā nodod automašīnu, kas paredzēta darba pienākumu veikšanai, taču nereti nākas saskarties arī ar gadījumiem, kad darbinieks savu personīgo automašīnu iznomā uzņēmumam saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Šajos gadījumos parasti tiek noslēgts automašīnas nomas līgums, taču neatbildēts paliek jautājums – kādi nodokļi ir jāpiemēro nomas maksai? Šo jautājumu iFinanses.lv uzdeva Valsts ieņēmumu dienestam (VID).
Transportlīdzekļa nodokļi
12:48, 4. Jūn. 2009
Eiropas Savienībā (ES) piemērojamās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes svārstās no 15% Luksemburgā un Kiprā līdz 25% Dānijā un Zviedrijā. Tādēļ iespēja atgūt ārvalstīs samaksāto PVN ļauj uzņēmumiem būtiski samazināt izmaksas, kas saistītas ar darbinieku komandējumiem, dalību starptautiskās izstādēs un semināros, kravu pārvadātājiem – par degvielu, kas iegādāta, veicot starptautisko kravu transportēšanu.
Pievienotās vērtības nodoklis
22:20, 29. Mai. 2009